W szkołach w Radomsku jest coraz bezpieczniej. Bo nie ma gimnazjów...

W szkołach w Radomsku jest coraz bezpieczniej. Bo nie ma gimnazjów... Fot. screen

W szkołach, których organem prowadzącym jest Urząd Miasta w Radomsku odnotowywanych jest coraz mniej przypadków przemocy. Tak wynika ze statystyk, opracowanych przez dyrektorów placówek oświatowych. Zapoznali się z nimi radni z Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta. Powody poprawy stanu bezpieczeństwa są dwa.

Pierwszym z nich jest likwidacja gimnazjów.

- Obserwujemy, że odkąd przestały funkcjonować gimnazja, w szkołach jest mniej problemów wychowawczych – wyjaśnia Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta w Radomsku.

Bieżący rok szkolny jest w placówkach oświatowych bardzo spokojny jeszcze z jednego powodu. Wkrótce po rozpoczęciu nauki, wprowadzono zdalne nauczanie.

- Dyrektorzy szkół odnotowali jedynie pojedyncze incydenty. Mamy 10 szkół podstawowych, i dokładnie tyle samo odnotowano bójek. Nie było przypadków przestępczości narkotykowej. Największym problemem jest cyberprzemoc. Ujawniono 15 tego typu incydentów – poinformowała Małgorzata Krupska.

Naczelnik Krupska podkreśla, że na wszystkie przypadki niepokojących zachowań na bieżąco reagują nauczyciele. Informują o nich rodziców. W razie potrzeby działania podejmuje również poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz policja.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko szkoły radomsko komisja bezpieczeństwa rada miasta radomsko przemoc w szkołach
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE