W szkołach w Kietlinie i Płoszowie będzie cieplej oraz energooszczędnie

W szkołach w Kietlinie i Płoszowie będzie cieplej oraz energooszczędnie Fot. UG Radomsko

W dwóch placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Radomsko od kilku dni trwa kompleksowy remont. W Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie i Publicznej Szkole Podstawowej w Płoszowie zakres prac obejmuje m.in. termomodernizację obiektów oraz wymianę źródeł ciepła.

- Uczniowie i nauczyciele spędzają dużą część czasu w szkole. Ważne, aby zapewnić im zdrowe i komfortowe warunki do rozwoju. Dodatkowo, dzięki termomodernizacji budynki zyskają nowe walory estetyczne i użytkowe – mówi Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko, podkreślając zarazem, że docieplenie obiektów i wymiana źródeł ciepła przyczyni się do konkretnych oszczędności.

Zakres robót w przypadku obu placówek jest ogromny. Zmodernizowana zostanie instalacja c.o., a kotły węglowe zostaną wymienione na elektryczne pompy ciepła. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne typu LED, ocieplone zostaną ściany budynków, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa.  Co istotne, na obiektach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. 

Pracę idą pełną parą. Ich postęp widać szczególnie w szkole w Kietlinie, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

Wartość inwestycji w przypadku PSP w Kietlinie to prawie 3,5 mln złotych, natomiast w Płoszowie to bez mała 2 mln złotych. Zadania zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko płoszów kietlin szkoła termomodernizacja inwestycja remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE