W Sudzinku otwarto nową drogę. Wstęgę przecinał m.in. wicemarszałek Sejmu RP

Fot. Wojciech Bojdo

Dokładnie rok trwała budowa nowej drogi Sudzin - Sudzinek – Kąty – Maluszyn w gminie Żytno. Jej oficjalne otwarcie nastąpiło w sobotę, 23 lipca 2022 r. Wstęgę przecinali m.in. poseł Anna Milczanowska, Ryszard Terlecki – wicemarszałek Sejmu RP, Zbigniew Ziemba - wicemarszałek województwa łódzkiego, poseł Grzegorz Lorek oraz Michał Koski - Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Nowa droga ma długość 6 km i kosztowała 2 mln 700 tys. złotych. Na jej budowę gmina Żytno pozyskała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład, które pokryło 95 proc. wartości inwestycji.

- Cieszymy się, że jest ta droga, bo w tej okolicy przebywa wielu turystów. Poprzednia droga była w bardzo złym stanie – podkreśla Kazimierz Stefańczyk, sołtys sołectwa Sudzinek.

- Samorządy są zadowolone. Mieszkańcy również są zadowoleni, bo rozmaite inwestycje się udają. Wielu samorządowców mówi, że nigdy jeszcze tak nie było, żeby samorządy miały tyle pieniędzy na inwestycje. Otwarcie tej drogi to jest dowód na to, że mimo trudności i ataków ze strony opozycji, cały czas działamy. Zajmujemy się tym, co najważniejsze i co służy całej ojczyźnie, ale pamiętamy również o lokalnych społecznościach – mówił goszczący w Sudzinku – Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu RP.

- Ludzie czekali na tę drogę kilkadziesiąt lat i ją mają. I to nas cieszy. Chcemy, żeby takich inwestycji było jak najwięcej – dodała poseł Anna Milczanowska.

Oficjalne oddanie do użytku drogi było okazją do świętowania. Z tej okazji zorganizowany został piknik dla mieszkańców. Władze gminy Żytno wręczyły również wykonane przez lokalnego artystę statuetki. Trafiły one do wszystkich osób zaangażowanych w realizację inwestycji. Przekazano również statuetki dla premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Były też życzenia i „Sto lat” dla poseł Anny Milczanowskiej, z okazji zbliżających się imienin.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina żytno sudzinek nowa droga sudzinek ryszard terlecki anna milczanowska otwarcie drogi sudzinek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE