W starostwie w Radomsku zorganizowano warsztaty fotograficzne

W starostwie w Radomsku zorganizowano warsztaty fotograficzne Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Jak dobrze komponować kadr, najlepiej wykorzystać światło i możliwości aparatu fotograficznego, by robić najpiękniejsze zdjęcia – tego uczyli się młodzi uczestnicy warsztatów fotograficznych zorganizowanych w Starostwie Powiatowym w Radomsku w ramach przygotowań do udziału w projekcie Open Week Photo.

W projekcie realizowanym od 2 do 8 października weźmie udział 18 uczniów z I LO i ZSE-E w Radomsku wraz z dwoma opiekunami i 18 uczniów (także z dwoma opiekunami) z partnerskiego regionu Równe (dla I LO partnerem jest Liceum Prawno – Ekonomiczne w Równem, dla ZSE-E - Zespół Szkolno – Wychowawczy nr 4 w Równem). Efektem ich działań ma być m.in. wspólna mobilna wystawa, która będzie mogła być prezentowana w szkołach.

Inicjatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki: Agnieszka Nowicka oraz Aneta Jędrzejczyk. Zorganizowane w starostwie warsztaty prowadził pracownik Biura Promocji i Rozwoju Powiatu, artysta fotograf Marcin Kwarta.

Zajęcia praktyczne służyły zdobywaniu umiejętności na potrzeby warsztatów plenerowych, na które młodzież pojedzie w najbliższy piątek (trasa obejmuje m.in. Przedbórz, Maluszyn i Gidle). Oprócz podstaw fotograficznego ABC, czy nauki kreatywnego wykorzystywania smartfona jako narzędzia do fotografowania, tematem warsztatów była także promocja ciekawych turystycznie miejsc w powiecie radomszczańskim.

W środę, 14 września z radomszczańską młodzieżą uczestniczącą w projekcie spotkała się wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

- Życzę wam wspaniałych, wspólnie spędzonych chwil, które na zawsze pozostaną w waszej pamięci. Mam nadzieję, że dzisiejsze warsztaty i nabyte umiejętności pomogą wam w przy tworzeniu niepowtarzalnych kadrów fotograficznych. Trzymamy za Was kciuki i czekamy na wystawę waszych zdjęć – mówiła wicestarosta Małgorzata Lewandowska, zachęcając młodzież do odkrywania i poznawania uroków naszego powiatu.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko warsztaty fotograficzne projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE