W starostwie w Radomsku powstanie punkt konsultacyjny WFOŚiGW

W starostwie w Radomsku powstanie punkt konsultacyjny WFOŚiGW Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Starostwie Powiatowym w Radomsku powstanie punkt konsultacyjno-informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Umowę umożliwiającą jego utworzenie podpisali w piątek 3 lutego starosta powiatu radomszczańskiego Beata Pokora, wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Wojciech Miedzianowski.

W uroczystości, oprócz sygnatariuszy umowy uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska oraz Członek Zarządu Powiatu Michał Koski.

- W imieniu mieszkańców naszego powiatu bardzo dziękuję Pani Poseł i Panu Prezesowi za możliwość utworzenia tego punktu. Dzięki temu, już wkrótce mieszkańcy powiatu będą mieli ułatwiony dostęp do fachowych porad udzielanych przez konsultantów. To bardzo oczekiwana inicjatywa, zważywszy jak wiele obecnie jest programów dających możliwość skorzystania z dofinansowań na proekologiczne inwestycje prowadzone nie tylko przez osoby fizyczne, ale także przez samorządy i przedsiębiorców – mówiła starosta Beata Pokora.

W punkcie konsultacyjnym, który mieścił się będzie na pierwszym piętrze budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku (pok. 119) udzielane będą informacje na temat możliwości i warunków uzyskania dofinansowania ze środków WFOŚiGW, w tym inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten nakierowany jest na poprawę jakości powietrza poprzez wymianę starych węglowych kopciuchów na ekologiczne źródła ogrzewania Konsultanci m.in. wskażą, w jaki sposób i gdzie złożyć wniosek w ramach programu Czyste Powietrze.

Szczegóły związane z terminem otwarcia punktu oraz harmonogram pracy konsultantów zostaną podane w późniejszym terminie.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko punkt konsultacyjny wfośigw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE