W starostwie już myślą o zimowym utrzymaniu dróg

Mimo, iż pogoda sprzyja temu by nie rozmyślać jeszcze o zimie, śniegu i przymrozkach, to w Starostwie Powiatowym w Radomsku już przygotowują się do sezonu zimowego. Na ukończeniu są wszelkie formalności, związane z przetargami ale także z porozumieniami z poszczególnymi gminami, co do tego czy to one same czy starostwo będzie zajmować się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na ich terenie.

Tradycyjnie, jak co roku Starostwo Powiatowe, zimowe utrzymanie dróg prowadzić będzie na trzy sposoby. Po pierwsze z Miastem Radomskiem podpisane jest porozumienie na utrzymanie ulic powiatowych na terenie miasta (19 km), na to zarezerwowano 100 tys. zł.
- Drugim sposobem są porozumienia zawarte z gminami, takich gmin jest osiem, już są gotowe cztery porozumienia, dwa prawie gotowe i czekamy jeszcze na dwie gminy, na uchwały rad by sporządzić porozumienia, ma to się odbyć do połowy listopada
– mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami.

Są też gminy, które nie chcą zawierać porozumienia ze starostwem to gminy: Lgota Wielka, Ładzice, Żytno, Gidle, Radomsko, tutaj w ubiegłym tygodniu powiat już ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców zimowego utrzymania dróg powiatowych na ich terenie, 2 listopada odbędzie się otwarcie ofert.

Jeśli chodzi o stawki ryczałtowe dla gmin, które weszły w porozumienie ze starostwem, to za każdy kilometr przejętej drogi otrzymają 1600 zł. Łącznie daje to ponad 420 tys. zł. Jeśli chodzi o gminy, w których odśnieżaniem dróg ma zająć się starostwo i ogłoszono przetarg, to według informacji od naczelnika wydziału kosztorys inwestorski opiewa na ponad 930 tys.zł.

Więcej o:
zimowe odśnieżanie dróg powiat powiat radomszczański zima radomsko akcja zima radomsko kto odśnieży drogi w powiecie porozumienia z gminami starostwo odśnieży drogi przetarg na odśnieżanie dróg zimą zimowe utrzymanie dróg radomszczański
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE