W sobotę po raz ostatni sprawdzisz za darmo światła

W sobotę po raz ostatni sprawdzisz za darmo światła

Trwa kolejna edycja kampanii „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”. Wzorem minionych lat kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł. Ostatnia tegoroczna odsłona akcji odbędzie się w sobotę, 4 grudnia 2021 r.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo”.

Na terenie powiatu radomszczańskiego w działania zaangażowała się stacja kontroli pojazdów mieszcząca się przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. W sobotę 4 grudnia 2021 roku każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła w swoim pojeździe.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

Funkcjonariusze przypominają, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Więcej o:
radomsko akcja sprawdzanie świateł samochód
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE