W sobotę kolejne bezpłatne powtórki z matematyki

W sobotę kolejne bezpłatne powtórki z matematyki Fot. ŁSSE

Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Lekcje będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja. Trzy pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 700 uczniów. Kolejna w najbliższą sobotę 8 maja, o godz. 12.00. Tym razem uczniowie będą zmagać się z obliczeniami drogi, prędkości i czasu.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki, by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z zadaniami opartymi o zagadnienia prędkości, drogi i czasu.

– Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a takżeinicjator akcji.

Trzy pierwsze lekcje w wolne od zajęć soboty przyciągnęły blisko 700 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty, równania, potęgi i pierwiastki. Na czwartych zajęciach pojawią się wzory i zadania w których ich użycie będzie potrzebne. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonaćmnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 3 lekcje: 8, 15 i 22 maja. Każda rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie trwać półtorej godziny.

Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

(info: ŁSSE)

Więcej o:
matematyka bezpłatne lekcje matemator projekt

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE