W sobotę kolejna powtórka z matematyki. Tym razem geometria przestrzenna

W sobotę kolejna powtórka z matematyki. Tym razem geometria przestrzenna Fot. mat. organizatora

Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Zajęcia co tydzień gromadzą online blisko 200 uczniów. Kolejne w najbliższą sobotę 15 maja, o godz. 12.00, a tematem będzie geometria przestrzenna.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki, by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z geometrią przestrzenną.

– Będzie to przedostatnie spotkanie, na którym powtórzymy sobie materiał przed egzaminem ósmoklasisty i późniejszymi lekcjami matematyki już w szkole średniej. Ankiety po ostatnich zajęciach pokazały, że dużą trudność uczniom sprawiają zagadnienia związane z geometrią przestrzenną. Dlatego zdecydowaliśmy się omówić je na najbliższych zajęciach – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Do tej pory uczestnicy matematycznych powtórek zmierzyli się z procentami, równaniami, potęgami i pierwiastkami, a także obliczali drogę, czas, prędkość z wykorzystaniem wzorów. Nad planem zajęć czuwa prowadząca – Dominika Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

- Na sobotnich zajęciach poświęconych geometrii przestrzennej przypomnimy jakie znamy figury przestrzenne i omówimy czym się charakteryzują. Natomiast w sferze praktycznej będziemy zajmować się obliczeniami związanymi z polami i objętościami graniastosłupów oraz ostrosłupów – mówi prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m.in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczęły się 10 kwietnia. W cyklu pozostały jeszcze 2 lekcje: 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania w Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

Więcej o:
matematyka bezpłatne lekcje matemator projekt geometria
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE