W sobotę kolejna edycja akcji „Zbieramy, nie wyrzucamy”

W sobotę kolejna edycja akcji „Zbieramy, nie wyrzucamy” Fot. pixabay.com

W sobotę, 5 czerwca 2021 r. odbędzie się druga edycja akcji „Zbieramy, nie wyrzucamy”. Każdy, kto w godz. 9.00-12.00 przyniesie do Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku 10 zgniecionych puszek aluminiowych, otrzyma nagrody: sadzonki drzew i krzewów lub zestaw 3 glinianych doniczek z terakoty z nasionami ziół.

Organizatorzy (Starostwo Powiatowe w Radomsku), wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziałem Terenowym Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, przygotowali 300 sztuk sadzonek drzew i krzewów (m.in. pęcherznicy kalinolistnej, śnieguliczki, świerku zwyczajnego, wierzby kruchej/białej, bluszczu) oraz 300 sztuk zestawów 3 glinianych doniczek z terakoty z nasionami ziół: mięty, pietruszki i bazylii. Dodatkowo uczestnicy, którzy w dniu akcji nie ukończyli 12 roku życia, otrzymają prezent od Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

Zgodnie z regulaminem, w zamian za 10 zgniecionych puszek aluminiowych uczestnik akcji otrzyma do wyboru: 1 sadzonkę drzew/krzewów albo 1 zestaw 3 glinianych doniczek z terakoty z nasionami ziół. Wymiana będzie się odbywała do wyczerpania zapasów, ze względu na ograniczoną ilość upominków. Niezależnie od ilości oddanych puszek aluminiowych jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 nagrody, które można dowolnie łączyć. Na jedno gospodarstwo domowe mogą przypaść maksymalnie 2 sadzonki albo 2 zestawy doniczek z nasionami ziół albo 1 sadzonka i 1 zestaw doniczek z nasionami ziół.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko puszki akcja recykling zbieramy nie wyrzucamy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE