W radomszczańskim magistracie są kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

W radomszczańskim magistracie są kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami Fot. UM Radomsko

W siedzibie Urzędu Miasta w Radomsku pojawiają się kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Obecnie w budynkach Urzędu Miasta (ul. Tysiąclecia 5, ul. Narutowicza 1, ul. Reymonta 51) trwa oznakowanie tabliczek znamionowych przy pokojach za pomocą alfabetu Braille'a. U dołu tabliczki na przeźroczystej taśmie zostanie wytłoczony w alfabecie Braille'a napis pokoju z numerem. Planowany jest również montaż dzwonka alarmowego w toalecie dla osób z niepełnosprawnościami.

Na przełomie września i października w budynku Urzędu Miasta po stronach zewnętrznych drzwi prowadzących na każdą kondygnację (od strony głównej klatki schodowej i od strony windy) zostały umieszczone dzwonki wraz z odpowiednim oznakowaniem. Dzięki nim osoby o słabej motoryce, mogące mieć problem z ich otwarciem (poruszające się na wózku, o kulach, z niepełnosprawnością górnych kończyn) będą mogły zasygnalizować chęć wejścia na dane piętro.

Przypomnijmy. Budynek urzędu przy ulicy Tysiąclecia wyposażony został w windę dostępną z poziomu chodnika.  Jest wyposażona w sygnały dźwiękowe w postaci komunikatów głosowych oraz w tablicę umożliwiającą przywołanie pracownika - posiada wypukłe, podświetlane i oznakowane Braillem przyciski. Przy wejściu głównym znajduje się pochylnia oraz 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ponadto również 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych powstały ostatnio przy siedzibie STARTER Radomsko.

W Punkcie Obsługi Interesanta na parterze znajduje się stanowiskowa pętla indukcyjna przeznaczona dla osób niedosłyszących korzystających z aparatów słuchowych, które posiadają opcję odbioru sygnału z pętli.

Od początku ubiegłego roku w Urzędzie Stanu Cywilnego można korzystać z usługi wideotłumacza języka migowego, który wspomaga komunikację osób niesłyszących lub niedosłyszących. Usługa ta jest dostępna codziennie w godzinach 8.00–15.30, a we wtorki w godzinach 8.00–17.00. Aby skorzystać z usługi wystarczy np. mieć przy sobie karteczkę z napisem „Chciałbym skorzystać z usługi Wideotłumacza”, a pracownicy uruchomią usługę. Budynek USC wyposażony jest również w windę, z której można skorzystać po zasygnalizowaniu odpowiednim przyciskiem domofonu.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko osoby niepełnosprawne udogodnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE