W radomszczańskiej podstrefie ŁSSE nie będzie podtopień

Z końcem października zakończyła się inwestycja „Budowanie infrastruktury służącej eliminacji zagrożeń środowiskowych związanych z podtopieniami na terenie Radomska”.

Czy nowy zbiornik zyska popularność ?Z końcem października zakończyła się inwestycja „Budowanie infrastruktury służącej eliminacji zagrożeń środowiskowych związanych z podtopieniami na terenie Radomska”. Inwestycja ta zapewni także bezpieczeństwo mieszkańców i rozwój dzielnic Wymysłówek i Stobiecko Miejskie.

Stworzenie nowych warunków pod kolejne inwestycje w radomszczańskiej strefie przemysłowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności jej terenów, a także możliwość rozszerzenia oferty rekreacyjnej to przykłady podwalin przyszłego rozwoju naszego miasta.

Inwestycja polegająca w dużej mierze na zbudowaniu systemu - zbiornika, który zapobiegać ma miejscowym podtopieniom w przyszłości ma realizować także cele rekreacyjne i spełniać funkcję przeciwpożarową. Działanie przeciwpożarowe wzmocnione zostanie specjalnym stanowiskiem do czerpania wody i  podjazdem dla samochodów przez wybudowaną także w ramach tej inwestycji drogą dojazdową.

Miasto mogło zrealizować projekt dzięki funduszom uzyskanym z EFRR, RPO dla woj. Łódzkiego na lata 2007-2013 i WFOŚiGW w Łodzi. Jego koszt to kwota 17 527 429,90 zł. Środki przyznane zostały  ze względu na rangę inwestycji dla województwa łódzkiego. Projekt odpowiadał bowiem założeniom Priorytetu II Strategii Województwa Łódzkiego i celom pola działań Strategii Powiatu Radomszczańskiego.

W tym roku wprawdzie radomszczanie nie zdążą już przekonać się o atrakcyjności zbiornika retencyjnego, lecz wszystko na to wskazuje, że w nadchodzące lato stanie się on miejscem weekendowego wypoczynku mieszkańców naszego miasta.

Więcej o:
zbiornik retencyjny inwestycje radomszczańska strefa zbiornik przeciwpożarowy kąpielisko fundusze unijne łsse
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE