W radomszczańskich podstawówkach pracuje 73 nauczycieli

W radomszczańskich podstawówkach pracuje 73 nauczycieli

Na sesji rady miejskiej 24 kwietnia wiceprezydent poinformowała, jak wygląda sytuacja w radomszczańskich szkołach podstawowych. Na dziesięć placówek oświatowych w Radomsku 73 nauczycieli wróciło do pracy.

Do obrad sesji rady miejskiej wprowadzono dodatkowy punkt, jakim był temat strajku nauczycieli i problemów w oświacie – subwencji, egzaminów, reformy programowej.

Wcześniej jednak wiceprezydent Małgorzata Kańska – Kipigroch poinformowała o stanie liczby nauczycieli, którzy w środę 24 kwietnia wrócili do pracy.

W sumie do pracy powróciło 73 nauczycieli. I tak: w PSP nr 1 – 9 nauczycieli pracuje; w PSP nr 2 – 10 nauczycieli; w PSP nr 3 – 6 nauczycieli; w PSP nr 4 – 4 nauczycieli; w PSP nr 5 – 13 nauczycieli; w PSP nr 6 – 3 nauczycieli; w PSP nr 7 – 23 nauczycieli; w PSP nr 8 – 1 nauczyciel; w PSP nr 9 – 12 nauczycieli; w PSP nr 10 – 2 nauczycieli. Sytuacja od początku strajku nie zmienia się. Jedynie w PSP nr 7 początkowo pracowało 14 nauczycieli.

Jak pisaliśmy wczoraj wszystkie przedszkola funkcjonują normalnie. W szkołach natomiast zapewniona jest opieka w świetlicach oraz wydawane są obiady.

Więcej o:
strajk nauczycieli 2019 protest znp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE