W Radomsku zostanie wyłoniony Mistrz Kierownicy. Zaplanowano szereg atrakcji

W Radomsku zostanie wyłoniony Mistrz Kierownicy. Zaplanowano szereg atrakcji Fot. mat. organizatora

W poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. na placu targowym w Radomsku odbędzie się wielki finał akcji profilaktycznej „Mistrz Kierownicy”, organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz szkołą nauki jazdy „Elcar”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30.

Konkurs poprzedzony był licznymi spotkaniami funkcjonariuszy z uczniami szkół średnich działających na terenie powiatu radomszczańskiego.

- Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i praktyki młodych kierowców. Mistrzowska jazda to przede wszystkim jazda bezpieczna, zgodna z przepisami, kulturalna, wykazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. W pierwszej kolejności zawodnicy muszą się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru a następnie uczestnicy posiadający prawo jazdy będą pokonywać przygotowany tor. Uczniowie nie mający uprawnień do kierowania zmierzą się z torem przeszkód w alkogoglach i narkogoglach – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W trakcie imprezy swoją obecność potwierdzili: Straż Pożarna, 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Pogotowie Ratunkowe, lokalni przedsiębiorcy, Squad_radomsko, Stowarzyszenie „Klub Weterani Szos Radomsko”.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja mistrz kierownicy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE