W Radomsku wyłaniano Mistrza Kierownicy

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku zorganizowano turniej „Mistrz Kierownicy”. Na wydarzenie zaprosiła Komenda Powiatowa Policji w Radomsku oraz szkoła nauki jazdy „Elcar”.

Najpierw uczestnicy turnieju zdawali w radomszczańskiej komendzie policji egzamin teoretyczny. Następnie, na placu targowym przystąpili do części praktycznej.

- Turniej „Mistrz Kierownicy” przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół średnich. Osoby, które już mają prawo jazdy, ale są świeżo po egzaminie mogą dzisiaj doszkolić swoje umiejętności. Zwycięży najlepszy – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy turnieju do pokonania mieli plac manewrowy. Wśród zadań była m.in. jazda ze znajdującą się na masce samochodu piłeczką tenisową.

Wśród przygotowanych atrakcji był również slalom, który należało pokonać z założonymi alkogoglami oraz narkogoglami, trzymając na łyżce jajko.    

Młodsi uczestnicy turnieju, zdawali egzamin na kartę rowerową.

Nie brakowało też spotkań z policjantami, przedstawicielami straży pożarnej oraz żołnierzami 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przygotowano również wystawę zabytkowych pojazdów.

Wyniki turnieju:

1 grupa - osoby bez prawa jazdy kat. B

III miejsce - Adam Kowalski (I LO)

II miejsce - Norbert Zgrzebnicki (I LO)

I miejsce - Mateusz Grzegorczyk (I LO)

2 grupa - o Puchar Mistrza Kierownicy 2023 (osoby posiadające prawo jazdy kat. B)

III miejsce - Jakub Antoński (ZSP nr 1)

II miejsce - Dawid Juszczyk (ZSE-E)

I miejsce - Seweryn Łuczak ( ZSE-E)

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko turniej mistrz kierownicy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE