W Radomsku wręczono certyfikaty „Przedsiębiorca na Plus”

W Radomsku wręczono certyfikaty „Przedsiębiorca na Plus” Fot. Wojciech Bojdo

W Urzędzie Miasta w Radomsku wręczone zostały certyfikaty „Przedsiębiorca na Plus”, przyznane przez Miasto Radomsko oraz Radę Gospodarczą, działającą przy Urzędzie Miasta.

Celem konkursu jest promocja przedsiębiorców z Radomska, którzy wyróżniają się w jednej z pięciu kategorii: Unikalność - wytwarzają produkty i usługi które charakteryzują się wyjątkowością na rynku lokalnym i krajowym. Ponadto wyroby powinny wyróżniać się jakością i starannością wykonania; Ekologia - firmy wytwarzają produkty i usługi przy dbałości o środowisko naturalne; Historia - firma powstała na terenie miasta i funkcjonuje do dziś. Minimalny okres funkcjonowania podmiotu to 25 lat; Tradycja - firma wytwarza produkty według tradycyjnych receptur przy wykorzystywaniu naturalnych składników oraz procesów technologicznych oraz Innowacyjność - firmy, które w procesie produkcji wykorzystują unikalne i nowoczesne technologie.

- Chcemy uhonorować firmy, które są ważne z punktu widzenia gospodarki Radomska. Dziś honorujemy małe firmy, ale takie, które już od długiego czasu funkcjonują w Radomsku i są rozpoznawalne. Chcielibyśmy dać sygnał również do innych przedsiębiorstw, że warto działać długo, warto być dobrą firmą i dobrze płacić pracownikom. Wśród tych firm mamy też firmy innowacyjne, które stosują unikalne technologie. Myślę, że dzięki temu, że będziemy wręczać takie certyfikaty, więcej firm będzie kontynuować swoją działalność, myśleć o innowacyjności, ale też dbać o pracowników – podkreśla Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.    

W tegorocznej edycji konkursu certyfikaty otrzymali:

- Krzysztof Krakowski - Zakład Cukierniczy – firma otrzymała tytuł „Przedsiębiorca na plus’’ w kategorii historia. Powodem wyboru w tej kategorii jest fakt, iż firma funkcjonuje na lokalnym runku ponad 25 lat.

- Michał Wiewióra - „Stol – Meb” - firma otrzymała tytuł „Przedsiębiorca na plus’’ w kategorii historia. Powodem wyboru w tej kategorii jest fakt, iż przedsiębiorstwo cieszy się dużym uznaniem i funkcjonuje na lokalnym rynku ponad 25 lat.

- Mirosława Ozga Fryzjerstwo – firma otrzymała tytuł „Przedsiębiorca na plus’’ w kategorii historia. Powodem wyboru w tej kategorii jest długa historia funkcjonowania przedsiębiorstwa na lokalnym rynku sięgające ponad 25 lat.

- Paweł Furmańczyk Stolarstwo – firma otrzymała tytuł „Przedsiębiorca na plus’’ w kategorii Unikalność. Firma wytwarza unikalne produkty na lokalnym runku stolarskim.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko nagrody certyfikaty przedsiębiorca na plus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE