W Radomsku szykują się podwyżki opłat za odbiór śmieci? Nie można tego wykluczyć

W Radomsku szykują się podwyżki opłat za odbiór śmieci? Nie można tego wykluczyć

Od 2021 roku w Radomsku będą obowiązywać wyższe stawki podatków od nieruchomości. Niewykluczone, że wzrosną również opłaty za odbiór odpadów. Nie nastąpi to jednak w pierwszej połowie roku. Chodzi o stawki opłat dla przedsiębiorców.

Tematem ewentualnych podwyżek stawek za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych na terenie Radomska zajęli się radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta w Radomsku. Rozpatrywali pismo firmy „Remondis”, która zwróciła się w wnioskiem o wyrażenie przez Radę zgody na zwiększenie górnych stawek opłat za usuwanie odpadów.

- Wzrastają koszty utylizacji odpadów, a tym samym koszty funkcjonowania naszej firmy. Żeby jej działalność była opłacalna, musimy prosić o zgodę na wzrost górnych stawek opłat za usuwanie odpadów – mówił przedstawiciel firmy „Remondis”.

Przedstawiciel firmy podkreśla, że prośba o wzrost górnych stawek opłat nie oznacza podwyżek. Taka zgoda daje jednak firmie możliwość wprowadzenia wyższych cen, w chwili, gdy taka konieczność zaistnieje.

Argumenty firmy „Remondis” nie przekonały radnych.

- Musimy działać w interesie społecznym, a społeczeństwu podwyżki w tym trudnym dla wszystkich czasie na pewno nie są potrzebne – mówił radny Robert Lewandowski.

- My od tego tematu nie uciekniemy. Nie uważam jednak, by właśnie teraz był dobry czas na podwyżki – dodała radna Beata Kowalska.

Wniosek firmy „Remondis” o wzrost górnych stawek opłat nie jest jedynym. Wnioskuje o to również Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Widzimy zasadność podniesienia górnych stawek. Aktualne obowiązują od dwóch lat i jesteśmy już praktycznie na ich granicy – zauważa Jacek Gębicz z PGK w Radomsku.

Żaden z członków Komisji Gospodarki Komunalnej nie zagłosował za podniesieniem górnych stawek. Siedmioro radnych było przeciw, jedna radna wstrzymała się od głosu.

Radni zgodnie przyznali, że do tematu trzeba będzie powrócić. Prawdopodobnie w drugiej połowie 2021 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko rada miasta radomsko komisja gospodarki komunalnej śmieci opłaty podwyżka górne stawki opłat odbiór odpadów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE