W Radomsku szkolono z zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur

W Radomsku szkolono z zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur Fot. Uczestnik spotkania

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku we współpracy z firmą Computer Center w Częstochowie zorganizowała bezpłatne szkolenie z zakresu zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur.

Około 60 osób wzięło udział w szkoleniu z zakresu zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur. Mówiono o tym czym jest KSeF, jakie są modele przetwarzania faktur, terminarz. Na spotkaniu można było się dowiedzieć jak wygląda m.in. procedowanie faktury w KSeF i jakie są korzyści z jego wprowadzenia.

Informacja Ministerstwa Finansów

Krajowy Systemu e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 r. zostanie wdrożony w późniejszym terminie.
Ministerstwo Finansów zleci przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego dotyczącego KSeF i wskaże nowy termin wdrożenia systemu.
Przesuwając termin wdrożenia resort finansów wziął również pod uwagę opinie przedsiębiorców.

Podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF od 1 stycznia 2022 r. Obowiązek e-fakturowania co do zasady miał wejść w życie 1 lipca 2024 r., a dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT od 1 stycznia 2025 r.

- Zdiagnozowaliśmy błędy, które uniemożliwiają wprowadzenie obligatoryjnego KSeF w zakładanym terminie. Dlatego podjąłem decyzję o przeprowadzeniu zewnętrznego audytu informatycznego i przesunięciu terminu wdrożenia obowiązkowego KSeF. System nie wejdzie w życie w 2024 r. Wyniki audytu będą podstawą do wskazania nowego terminu – powiedział Andrzej Domański, minister finansów.

-KSeF powinien zabezpieczać możliwość działania również podczas błędów czy problemów informatycznych. Przedsiębiorcy muszą mieć komfort prowadzenia działalności gospodarczej i pewność, że wystawione faktury trafią do systemu – dodał Marcin Łoboda, szef KAS.

Podejmując decyzję o przesunięciu terminu minister finansów wziął pod uwagę stan gotowości projektu jak również opinie przedsiębiorców.

- Na mnie jako na ministrze finansów ciąży odpowiedzialność nie tylko za dochody budżetu, lecz także za stabilność i przewidywalność prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – podkreślił minister finansów.

Więcej o:
W Radomsku szkolono z zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE