W Radomsku startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

W Radomsku startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie” Fot. mat. organizatora

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wyruszą razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier. Od 11 do 12 lutego dzieci i młodzież z Radomska i okolic będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia - programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12, a w Radomsku po raz 2.

- W Radomsku widzimy większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Dzieci i młodzież uczęszczająca na nasze zajęcia, robią niewyobrażalne postępy w programowaniu. Jest to ważny element ich rozwoju, który w przyszłości będzie miał odzwierciedlenie w ukończeniu dobrej uczelni, co będzie skutkowało znalezieniem wymarzonej pracy - mówi Karolina Abram, właściciel placówki w Radomsku.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl 

W Radomsku zajęcia będą odbywać się w sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, natomiast w niedzielę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

- Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów – wyjaśnia Karolina Abram.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl

Więcej o:
radomsko warsztaty koduj z gigantami programowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE