W Radomsku samorząd będzie sprzedawać węgiel

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tys. zł. Jak to będzie wyglądać w Radomsku? Zapytaliśmy prezydenta Jarosława Ferenca. Co mówił? Szczegóły w materiale wideo.

Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę - będą go mogły sprzedawać mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego.

- My na pewno będziemy chcieli pomóc mieszkańcom w pozyskaniu węgla, jeśli tylko taka możliwość będzie. Jako samorząd możemy kupić węgiel w cenie nie większej niż 1,5 tys. zł za tonę, a sprzedawać nie drożej niż 2 tys. zł za tonę. Nasza ciepłownia nie ma miejsca i nie ma też koncesji na handel węglem, więc prawdopodobnie zlecimy to, któremuś ze składów węglowych, na zasadzie zapytania o ofertę. Kto da lepszą ofertę. Składy mają miejsce, mają flotę – mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
węgiel sprzedaż węgla pgk jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE