W Radomsku rywalizowali zapaśnicy z całego kraju

W Radomsku rywalizowali zapaśnicy z całego kraju Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W sobotę, 11 marca 2023 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku zainaugurowano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego młodzików i kadetów w zapasach w stylu klastycznym.

Po raz kolejny do Radomska przybyli zapaśnicy z całego kraju, między innymi z Rudy Śląskiej, Pabianic, Zgierza, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, czy Wołowa oraz Poznania. Łącznie przybyło do Radomska 14 klubów.

- Przybyliście z różnych stron Polski i bardzo się z tego cieszę, bo przyjechaliście walczyć, pokazać siłę, ducha walki, zwinność, szybkość, a przy tym potraficie walczyć fair play. Życzę Wam udanych zawodów, abyście wyjechali zadowoleni z medalami. Życzę Wam także spełnienia swoich marzeń. Nawet jeśli dzisiaj coś się Wam nie uda, to na pewno będziecie trenować, aby w przyszłości osiągać znakomite wyniki. Trzeba pamiętać, że raz się wygrywa, raz przegrywa. Dzisiaj życzę ducha walki do samego końca – mówiła Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: młodzików i kadetów.

Podczas finału imprezy wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników każdej z kategorii.

Najlepsi okazali się zawodnicy z PTC Pabianice. Na drugim miejscu uplasował się AKS z Piotrkowa Trybunalskiego. Brąz zdobyli zapaśnicy z ZKS Radomsko.

Więcej o:
radomsko powiatowa hala sportowa zapasy mistrzostwa województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE