W Radomsku ruszyła Akademia Młodego Przedsiębiorcy

W Radomsku ruszyła Akademia Młodego Przedsiębiorcy Fot. UM Radomsko

28 uczniów z radomszczańskich szkół średnich właśnie rozpoczęło swoją przygodę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, drużynowo i pod okiem trenera Jarka Brzozowskiego opracują pomysł na biznes i spróbują wcielić go w życie. W poniedziałek, 28 listopada, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania, czyli szeregu zapoznawczych gier i ćwiczeń. Jak podkreśla prowadzący zajęcia, prowadzenie biznesu to w większości przypadków sport drużynowy – przyszłego biznesowego partnera dobrze jest znać od podszewki. Jednak, żeby dobrze kogoś poznać, najpierw zależy zacząć od samego siebie – jak nasze przekonania mają się do rzeczywistości oraz czy jesteśmy… marchwią, jajkiem czy kawą.

Pierwsze zajęcia to również był dobry moment na omówienie celów i wszystkich obowiązujących w akademii zasad oraz wprowadzenie podstaw teoretycznych tego jak najlepiej zarządzać własnym czasem. Rozmawiano również o tym, jak powinna wyglądać idealna doba.

Młodzi adepci akademii w następnych miesiącach będą uczyć się jak zarabiać pieniądze, jak prowadzić własny biznes, jak pieniądze na niego pozyskać. Ponadto dowiedzą się jak zbudować odporność psychiczną, odkryć w sobie pokłady kreatywności, samodzielności i pewności siebie.

Więcej o:
radomsko akademia młodego przedsiębiorcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE