W Radomsku rusza program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt

W Radomsku rusza program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt Fot. pixabay.com

Od 21 marca 2022 r. rusza w Radomsku program sterylizacji i kastracji zwierząt należących do mieszkańców miasta Radomska, realizowany w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego pn. „Pomóż zatrzymać bezdomność”.

- Zachęcamy mieszkańców miasta Radomska do skorzystania z bezpłatnej akcji sterylizacji zwierząt domowych tj. suk i kotek oraz kastracji kocurów i psów. Działania te mają na celu ograniczenie ilości niechcianych zwierząt, które są porzucane i trafiają na ulice lub do schroniska. Z bezpłatnej akcji mogą skorzystać właściciele psów i kotów, którzy mieszkają i utrzymują swoje zwierzęta w Radomsku – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu powinny zgłosić się do Urzędu Miasta Radomska, Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami (97-500 Radomsko, ul. Tysiąclecia 5, telefon 44 685 44 97), celem złożenia stosownego wniosku wraz z załącznikami, m.in. książeczką zdrowia zwierzęcia.

Akcja prowadzona będzie przez Urząd Miasta Radomska do 30 listopada 2022 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Ilość zabiegów jest ograniczona.

Z usługi będzie można skorzystać w jednym z 7 wyłonionych gabinetów weterynaryjnych na podstawie skierowania wystawionego przez Urząd Miasta Radomska. Koszt zabiegu sterylizacji/kastracji ponosi Urząd Miasta Radomska.

Wykaz gabinetów dostępny jest w załączniku poniżej. Szczegółwy wykaz dokumentów znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Więcej o:
radomsko bezpłatna kastracja sterylizacja program budżet obywatelski

Załączniki

wykaz_gabinetow_weterynaryjnych.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE