W Radomsku rozstrzygnięto konkurs numizmatyczny „Grosik”

W Radomsku rozstrzygnięto konkurs numizmatyczny „Grosik” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Wystawa numizmatyczna w radomszczańskim MDK oraz sesja popularnonaukowa towarzyszyły finałowi Szkolnego Konkursu Numizmatycznego „Grosik” organizowanemu przez oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Radomsku.

Nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Radomska Jarosław Ferenc wraz z wicestarostą Małgorzatą Lewandowską i prezesem radomszczańskiego Oddziału PTN Bogdanem Krysztofkiem.

Laureaci konkursu „Grosik”:

Kategoria szkół podstawowych

I miejsce: Kinga Klekowska
II miejsce: Justyna Łągiewska
III miejsce: Roksana Mazut i Jakub Kapłan

Kategoria szkół ponadpodstawowych

I miejsce: Piotr Zagaj
II miejsce: Anna Flasza
III miejsce: Kacper Odrzywolski

Brązową Odznakę „Zasłużony dla Oddziału PTN w Radomsku” za zasługi w propagowaniu numizmatyki wśród radomszczańskich uczniów otrzymała Anna Stalka - nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.

Podczas spotkania Józef Medwid wygłosił wykład pt. „Monety i inne wyroby mennicze dla naiwnych”, w którym przestrzegał niedoświadczonych kolekcjonerów i inwestorów przed korzystaniem z ofert licznych nie do końca uczciwych sprzedawców.

Atrakcją wydarzenia była wystawa numizmatyczna, na której obejrzeć można było liczne monety i banknoty z różnych stron świata, monety kolekcjonerskie z wizerunkami wielkich Polaków oraz okolicznościowe medale wybijane na terenie naszego powiatu. Zainteresowaniem cieszyły się też kopie nowych banknotów Banku Angielskiego z wizerunkiem Króla Karola III.

Więcej o:
radomsko numizmatyka konkurs grosik polskie towarzystwo numizmatyczne w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE