W Radomsku rozpocznie działalność filia wyższej uczelni

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku zostanie uruchomiona filia Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. List intencyjny w tej sprawie podpisały władze uczelni oraz prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Uczelnia będzie kształcić w Radomsku na kierunku ekonomia. Będą to studia pierwszego stopnia (zaoczne).

- Rozpoczniemy studia w Radomsku na dwóch specjalnościach: rachunkowość i finanse oraz kadry i płace. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta zdobyliśmy szeroką informację dotyczącą zapotrzebowania na studentów i absolwentów tego typu studiów. Nasza uczelnia działa od ponad 20 lat i mamy duże doświadczenie w kształceniu kadr w tym właśnie zakresie. Znamy potencjał szkół średnich z Radomska – wyjaśnia dr Paweł Kubiak, dziekan Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi.

- Nawiązaliśmy kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami, ponieważ jednym z warunków funkcjonowania uczelni jest zapewnienie przez przedsiębiorców możliwości odbywania praktyk przez studentów. Wiele radomszczańskich firm potwierdziło chęć organizacji praktyk. Jako miasto mamy duży potencjał gospodarczy, ponieważ posiadamy strefę inwestycyjną. Firmy te poszukują również osób z odpowiednimi kwalifikacjami – podkreśla Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Na początku swojej działalności, uczelnia będzie miała siedzibę w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

Dokładna data rozpoczęcia działalności szkoły nie jest jeszcze znana. Obecnie władze uczelni oczekują na wydanie przez ministerstwo pozwoleń na uruchomienie filii w Radomsku.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego z siedzibą w Łodzi kształci studentów od 1997 roku. Ma bogate, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na kierunkach ekonomicznych. Mury uczelni opuściło prawie 4 tys. absolwentów. Obecnie szkoła działa na obszarze Łodzi i Kalisza.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko studia wyższa uczelnia filia filia wyższej uczelni list intencyjny wyższa szkoła finansów i informatyki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE