W Radomsku rozpoczął się Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL

W Radomsku rozpoczął się Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL Fot. MDK w Radomsku/OPAL Facebook

Festiwal „OPAL” w Radomsku potrwa od czwartku do soboty. Wydarzenie rozpoczęło się 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury od przesłuchań do konkursu piosenki. Podobnie będzie też w piątek. Transmisję z przesłuchań i koncertów można śledzić na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych Festiwalu.

W piątkowy wieczór 9 grudnia, na zakończenie przesłuchań odbędzie się koncert gwiazdy. Tegorocznym artystą będzie zespół Bez Jacka. Koncert odbędzie się w Powiatowej Hali Sportowej.

Organizatorzy oferują również udział w warsztatach rozwijających talenty wśród dzieci i młodzieży: plastycznym, muzycznym, fotograficznym i teatralnym, które odbywają się
w sobotę do południa.

Sobota 10 grudnia, to główny dzień Festiwalu. Odbywają się wówczas dwa główne Koncerty – Mały Finał Zuchowy od godz. 12.30 oraz Duży Finał od godz. 17.00. Miejscem obu Koncertów będzie w tym roku Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Szkolnej w Radomsku.

Nowością w tegorocznej edycji Festiwalu jest konkurs filmowy polegający na nagraniu teledysku do piosenki. Łącznie wszyscy zainteresowani wezmą udział w 6 konkursach: piosenki, fotograficznym, literackim, plastycznym, recytatorskim i filmowym.

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL” jest jedną z największych i najstarszych imprez kulturalnych organizowanych w Radomsku. W duchu szlachetnej, artystycznej rywalizacji, od prawie 40 lat, co roku zmaga się ok. 1000 harcerzy i osób niezrzeszonych z Radomska, powiatu radomszczańskiego, województwa łódzkiego oraz pozostałych stron Polski.

Celem Festiwalu jest wspieranie osób uzdolnionych artystycznie, propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i rozwoju talentów, promocja twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Festiwalem.

Więcej o:
opal opal radomsko festiwal opal zhp radomsko hufiec radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE