W Radomsku przyznano certyfikaty „Zaufany Pracodawca”

W Radomsku przyznano certyfikaty „Zaufany Pracodawca”

Działające w Radomsku firmy „Frigo Logistics” oraz „PRT Radomsko” zdobyły tytuł Zaufany Pracodawca. Certyfikaty wręczył prezydent Jarosław Ferenc.

Organizatorem konkursu, który w Radomsku odbywał się po raz pierwszy jest Centrum Nowoczesnych Inwestycji Urzędu Miasta w Radomsku.

Konkurs ma na celu wyłonienie i promocję pracodawców, którzy odpowiednio wynagradzają swoich pracowników, traktują ich z szacunkiem i dbają o ich dobro, podnoszą kwalifikacje swoich pracowników oraz prowadzą aktywne działania specjalne na rzecz pracowników.

Firmy do udziału w konkursie zgłaszali m.in. pracownicy tych firm oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu o zasięgu ogólnopolskim, mających swoje przedstawicielstwa w Radomsku, a także instytucje otoczenia biznesu lokalnego.

- Uczestnikiem konkursu może być każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terenie Radomska zatrudniający powyżej 9 pracowników z czego przynajmniej 80 procent na podstawie umowy o pracę, u którego średnioroczne wynagrodzenie 80 procent pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę musi wynosić minimum 130 procent najniższej krajowej w roku kalendarzowym poprzedzającym zgłoszenie kandydata – wyjaśnia Witold Świtkowski, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku.

Kapituła konkursu pod uwagę brała również to, w jaki sposób firma premiuje swoich pracowników oraz jak angażuje się w działania społeczne.

- Chcemy doceniać firmy, które oprócz tego, że zatrudniają pracowników, o tych pracowników również dbają, czyli oferują różnego rodzaju bonusy w postaci chociażby premii. Chcemy, by tacy pracodawcy byli wyróżnieni – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Laureatami pierwszej edycji konkursu „Zaufany Pracodawca” zostały dwie działające na terenie Radomska firmy: „PRT Radomsko” oraz „Frigo Logistics”.

- Kierujemy się uczciwością wobec pracowników. Staramy się podchodzić do pracowników na zasadach partnerskich. Zawsze znajdujemy czas na rozmowę z pracownikami. Pracownicy to doceniają, są odpowiednio zmotywowani. Otrzymują systematycznie premie, ale również inne dodatki, takie jak chociażby ubezpieczenie zdrowotne, paczki dla dzieci oraz dodatki świąteczne – wyjaśnia Marcin Jabłoński z firmy „PRT Radomsko”.

- Wspieramy naszych pracowników. Organizujemy dla nich różnego rodzaju akcje oraz imprezy integracyjne. Ten certyfikat jest dla nas bardzo ważny. Jest to ogromne wyróżnienie – mówi Agnieszka Grabowska, kierownik działu HR w firmie „Frigo Logistics”.

Certyfikaty przyznane zostały na rok.

Frigo Logistics

Frigo Logistics to przedsiębiorstwo działające w branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods) zajmujące się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest jednym z czołowych krajowych operatorów logistycznych tych produktów oraz liderem w dystrybucji na terenie Polski.

PRT Radomsko Sp. z o.o.

PRT Radomsko Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2012 r. Spółka należy do Grupy Alpla, jednego z największych producentów opakowań z tworzyw sztucznych na świecie. Głównym przedmiotem działalności PRT Radomsko jest recykling politereftalanu etylenu - PET. Przetwarzane w fabryce zużyte post konsumenckie butelki w 95 proc. pochodzą z Polski, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek krajowy, a także do UE.

Więcej o:
radomsko zaufany pracodawca konkurs certyfikaty frigo logistics prt radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE