W Radomsku przesadzono topolę rosnącą na sieci ciepłowniczej. To m.in. jej korzenie doprowadziły do poważnej awarii

W Radomsku przesadzono topolę rosnącą na sieci ciepłowniczej. To m.in. jej korzenie doprowadziły do poważnej awarii Fot. PGK w Radomsku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku przygotowuje się do inwestycji polegającej na wymianie magistralnego odcinka sieci ciepłowniczej. Na tym odcinku kolidującymi przeszkodami, które często odpowiadają za uszkodzenia sieci są nasadzone na sieci drzewa – czego radomszczanie doświadczyli w tym sezonie grzewczym, gdy bardzo poważna awaria była spowodowana właśnie uszkodzeniami elementów sieci przez korzenie drzew.

- Wspomniany remont będzie wymagał usunięcia niektórych kolidujących drzew, ale w przypadku, gdy jest taka możliwość, dochowujemy wszelkich starań, by drzewa ocalały. Tak stało się w przypadku topoli rosnącej na odcinku sieci przy Nowym Cmentarzu. Zgodnie z ustaleniami z dendrologiem została ona przesadzona na teren zakładu ciepłowniczego – czytamy w komunikacie PGK w Radomsku.

Operacji dokonała specjalistyczna firma z Krakowa. Koszt przesadzenia to 7 tys. zł.

- Również w ten sposób Przedsiębiorstwo wpływa na ochronę środowiska naturalnego i dba o zachowanie właściwego poziomu zasobów naturalnych, zwłaszcza tych zielonych - podkreślają pracownicy PGK.

Przy okazji akcji związanej z przesadzeniem topoli na terenie Zakładu Ciepłowniczego zostały posadzone 3 rzędy sadzonek mających za zadanie stanowić barierę ochronną od posesji mieszkańców. Na terenie ujęcia wody posadzono około 100 sadzonek drzew.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko ciepłownia topola przesadzenie drzewa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE