W Radomsku odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych

W Radomsku odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Radomszczańskiego zorganizowane przez Stowarzyszenie Spot Radomsko.

Organizacje pozarządowe stanowią istotny element demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Pełnią w nim najróżniejsze funkcje - społeczne, polityczne, a także ekonomiczne. Umożliwiają wspólne działanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, wzbogacając ich życie i życie społeczności. Promują różnorodność, różnicują opinie, występują w obronie praw grup społecznych. Wypełniają luki w publicznym systemie zdrowia, edukacji, usługach socjalnych czy kultury.

Celem Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Radomszczańskiego jest integracja środowiska oraz wzmocnienie kompetencji uczestników.

- Cieszę się, że to właśnie siedziba starostwa jest miejscem tego typu spotkania. Jestem przekonana, że ta inicjatywa to pierwsze, ale nie ostatnie tego rodzaju przedsięwzięcie, integrujące lokalnych społeczników, dzięki którym realizowanych jest wiele różnych projektów na rzecz mieszkańców naszego powiatu – mówiła wicestarosta Małgorzata Lewandowska podczas inauguracji Forum.

Forum rozpoczęła prezentacja przygotowanego przez pracowników starostwa projektu Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2024. W programie są także: warsztaty rozwojowe oraz szereg prelekcji, m. in. o sile wolontariatu, o wymagającej sile przywództwa oraz o budowaniu marki i promocji organizacji pozarządowych.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko forum organizacji pozarządowych spot radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE