W Radomsku odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W piątek, 20 września, o godz. 10 na skwerze przy ul. Sierakowskiego w Radomsku odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Pierwszy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się 15 marca br. Wtedy zorganizowano go w centrum miasta, na placu 3 Maja. Około 300 uczniów z radomszczańskich szkół protestowało wobec braku działań ze strony polskiego rządu na zachodzące już teraz zmiany klimatyczne.

Nagranie wideo pochodzi z pierwszego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Radomsku. 

Strajk klimatyczny 20 września rozpocznie globalny tydzień dla klimatu. Tak oto organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu:

DOŁĄCZ DO NAJWIĘKSZEJ MOBILIZACJI KLIMATYCZNEJ W HISTORII! Wyjdź razem z nami na skwer imienia Jakuba Lechowskiego przy ul. Sierakowskiego aby pokazać, że i MY mamy głos i nie zgadzamy się na taki los naszej planety!

Miliony ludzi na całym świecie - uczniów, studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego - NAJWIĘKSZEGO wyzwania, z jakim do tej pory jako ludzkość musieliśmy się zmierzyć. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, podczas którego zapadną kluczowe decyzje dla losu naszej planety - a zarazem naszego. Rządzący muszą wiedzieć, że MY - obywatele świata, nie zgadzamy się by przyszłość nasza i przyszłych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancję.

Skutki katastrofalnych zmian klimatycznych zaczynamy odczuwać nawet w Polsce. Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5℃. Żeby było to możliwe już teraz musimy podjąć drastyczne kroki w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Indywidualne zmiany, jak ważne by nie były, przestały już wystarczać. Bez nacisku na polityków czy wielkie koncerny doprowadzimy do zniszczenia jedynego świata, jaki mamy.

Cała nadzieja w NAS! Wiele razy udowodniliśmy już, jak ogromną siłę rażenia ma nasz głos! Masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, a nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Wszystkie te sukcesy to wynik zaangażowania tysięcy ludzi - starszych i młodszych. Możemy (i musimy) osiągnąć jeszcze wiele więcej - jednak do tego będziemy potrzebować Was wszystkich.

20 WRZEŚNIA MŁODZI LUDZIE Z CAŁEGO ŚWIATA ZJEDNOCZĄ SIĘ W SPRAWIE SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI - POKAŻ, ŻE I TOBIE NIE JEST ONA OBOJĘTNA.

Więcej o:
młodzieżowy strajk klimatyczny radomsko strajk młodzieżowy radomsko zmiany klimatu radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE