W Radomsku nie udało się zrealizować inwestycji za ponad 10 mln złotych

W Radomsku nie udało się zrealizować inwestycji za ponad 10 mln złotych Fot. Klaudia Gajda

Podczas środowej (29 grudnia) sesji radni rozmawiali o inwestycjach, których nie udało się zrealizować w 2021 r. Jak się okazuje, są to zadania opiewające na kwotę ponad 10 mln złotych. Inwestycje te zostają przeniesione na 2022 rok.

Wśród inwestycji, których nie udało się zrealizować są m.in. budowa chodnika pomiędzy ul. Skoczyńskiego od ul. Stodolnej do ul. Rolnej, przebudowa ul. Skoczyńskiego od ul. Rolnej do ul. Wyszyńskiego, budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego kompleksu sportowego przy PSP nr 6, czy przebudowa kanalizacji deszczowej w ul. Letniej.

- Chodzi w sumie o 38 zadań. Być może wydział inwestycji potrzebuje wzmocnienia, wsparcia kadrowego? Mamy ludzi zajmujących się różnymi dziwnymi sprawami, natomiast brakuje ludzi od inwestycji – mówił Łukasz Więcek (KO).

- Jakość sprawowania władzy jest daleka od tej, jakiej ja bym sobie życzyła. Być może bierzecie na siebie za dużo zadań i nie potraficie sobie z tym poradzić – dodała Wioletta Pal.

Jak wyjaśnia skarbnik Mariola Wypych, wydatki niewygasające to nic nadzwyczajnego.

- W wydziale inwestycji były zmiany. Zatrudnione zostały nowe osoby, niektóre osoby wracają z urlopów. Poza tym proszę pamiętać, że ten rok był wyjątkowy, ponieważ zmiany w prawie o zamówieniach publicznych praktycznie na pół roku zablokowały nam działalność. Jeżeli te zadania są ujęte w wykazie zadań niewygasających, to w dużej mierze umowy na ich wykonanie zostały już podpisane, a po dzisiejszej sesji te, które nie zostały zawarte, zostaną podpisane. Część zadań jest już w trakcie realizacji – zauważyła Mariola Wypych.

Uchwałę o wydatkach niewygasających w 2021 roku radni przegłosowali 11 głosami za, 9 osób wstrzymało się od głosu.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miasta wydatki niewygasające inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE