W Radomsku jest zacofany system działania

W Radomsku jest zacofany system działania Fot. M. Kołaczkowski

Młodzieżowa Rada Miasta to narzędzie praktycznego uczenia młodych mieszkańców i mieszkanek miasta, gminy procesów funkcjonowania samorządu oraz wpływu na decyzje i przedsięwzięcia na szczeblu lokalnym. Tyle definicja. A jak w praktyce jak wyobraża sobie swoją funkcję i działanie w Młodzieżowej Rady Miasta Radomska? O to pytamy na portalu przewodniczącego Kamila Fijołka.

Nasz gość jest pełen zapału do  pracy. Nie obawia się pokonywania trudnych wyzwań, ale  z dystansem podchodzi do zadań które zamierza zrealizować MRM  w Radomsku.

- Moja jedyna obawa to czy zdołamy zrealizować nasze plany w stu procentach - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Kamil Fijołek.

- Nasze sesje będą wyglądały inaczej. Chcemy wprowadzić rzetelną dyskusję, aby obrady nie były martwe, czyli czytanie punktu po punkcie odhaczanie go bez analizy i dyskusji. Walka na argumenty - dodaje Kamil Fijołek

W ocenie Kamila Fijołka Radomsko ma wiele wad. To miasto nie dla ludzi młodych.

- Wystarczy porozmawiać z moimi rówieśnikami z klasy w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Moi rówieśnicy prawie w stu procentach deklarują, że z pewnością po studiach nie wrócą do Radomska. U nas jest bardzo zacofany system jeżeli chodzi o różnorodne wydarzenia. Cały świat walczy z betononzą, a w Radomsku jest odwrotnie. Beton i kostka w każdym miejscu – mówi gość portalu Radomsko24.pl.  

Gościem programu „W Temacie” na portalu Radosmko24.pl, w piątek 23 grudnia o godzinie 19.45 będzie Kamil Fijołek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Radomska.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk kamil fijołek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE