W Radomsku gra toczy się o Puchar Niezdobywców Pucharów

Jedyny taki turniej w Polsce. Jedyny, bo stawką jest Puchar Niezdobywców Pucharów. 10 drużyn gra w sobotę 22 stycznia o okazały puchar w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku w trzeciej edycji tej imprezy.

Puchar Niezdobywców Pucharów to przede wszystkim sportowe i piłkarskie emocje. Towarzyszy temu, jak zawsze dobra zabawa, mnóstwo dodatkowych atrakcji oraz zbiórka pieniędzy na pomoc choremu dziecku – Nadii Sierkowskiej, która walczy z nowotworem. Można ją wspierać na portalu zrzutka.pl.

Odrobina historii. Pierwsza edycja Pucharu Niezdobywców Pucharów odbyła się w 2019 roku. Wygrali wtedy gospodarze, czyli drużyna AKP forBet Pogrom Radomsko. W drugiej edycji, w 2020 roku, triumfował zespół LZS Radziechowice Drugie. Przed rokiem, z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, impreza nie doszła do skutku.

Teraz w Radomsku pojawiło się dziesięć drużyn, o dwie więcej, niż w poprzednich edycjach: LZS Chrząstawa, Rol-best Piotrków Trybunalski, Dar Placencja i Victoria Łódź (po raz trzeci na imprezie) Żądło Sucha Psina (drugi start), Futsal Radomsko, Huta Szklarnia i ESPN Bełchatów (debiutanci) oraz gospodarze AKP forBet Pogrom Radomsko. W ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna Renix Poddębice, a w jej miejsce skompletowano skład Pogromu II.

Celem przyświecającym każdemu PNP jest zbieranie pieniędzy na pomoc chorym dzieciom.

- Gramy, bawimy się, ale najważniejszą osobą tego dnia jest 11-letnia Nadia Sierakowska, która walczy z nowotworem. To dla niej będziemy zbierać fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację – mówi Marcin Półrola, jeden z pomysłodawców turnieju.

Piłka nożna i gra o puchar to niejedyna atrakcja tego dnia. Dla gości odwiedzjących powiatową halę zaserwowano mnóstwo atrakcji.

Organizatorzy przygotowali lokalne specjały, czyli kugiel przedborski i zalewajkę. Utworzono także salę retro e-sportu - swoisty wehikuł czasu, powrót do lat 90. To kilkanaście stanowisk z komputerami i grami dawnego typu. Chętni mierzą siły w mistrzostwach powiatu radomszczańskiego w skokach narciarskich w legendarnej grze Deluxe Ski Jump 2.

Najmłodsi mogą skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, przenieść się do świata tańca, fitnessu i zumby oraz spróbować sportów walki, a także sportów siłowych.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Pucharem Niezdobywców Pucharów.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
pogrom radomsko puchar niezdobywców pucharów nadia sierakowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE