W Radomsku będzie Skwer Mirosławy Łęskiej

W Radomsku będzie Skwer Mirosławy Łęskiej Fot. arch. prywatne J. Łęskiego/ Google Street View

To już pewne. Powstający przy al. Jana Pawła II w Radomsku skwer (gdy zostanie zagospodarowany) będzie nosił imię Mirosławy Łęskiej. Uchwalę intencyjną w tej sprawie podjęli jednogłośnie radni, podczas piątkowej (17 grudnia 2021 r.) sesji.

Upamiętnienie Mirosławy Łęskiej to efekt petycji złożonej przez grupę mieszkańców. Najpierw był wniosek, by imieniem Mirosławy Łęskiej nazwać jedną z ulic w Radomsku. Ostatecznie zdecydowano, że Mirosława Łęska zostanie upamiętniona poprzez nadanie jej imienia nowemu skwerowi, który powstaje w centrum miasta.

- Ten skwer, to bardzo właściwe miejsce. Będzie to miejsce, gdzie będą mogły być organizowane m.in. wystawy malarskie. A jak wiemy tego typu twórczość była bardzo bliska Mirosławie Łęskiej – podkreśla Tadeusz Kubak, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Przypomnijmy. Mirosława Łęska była współzałożycielką Gazety Radomszczańskiej, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku. Celem stworzenia FIK było popieranie wszelkich inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i społecznych a przede wszystkim pomoc materialna i rzeczowa uczniom i studentom utalentowanym artystycznie znajdującym się w trudnych warunkach materialnych lub życiowych oraz stwarzanie im, w miarę możliwości, warunków rozwoju ich talentów.

Mirosława Łęska zmarła 8 lutego 2021 r. Miała 76 lat.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko rada miasta radomsko sesja mirosława łęska skwer mirosławy łęskiej uchwała
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE