W Radomsku będzie kino samochodowe

W Radomsku będzie kino samochodowe Fot. pixabay.com

Prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca w Radomsku zostanie uruchomione kino samochodowe. Powodem takiej decyzji jest obowiązujący wciąż zakaz funkcjonowania tradycyjnego kina w Miejskim Domu Kultury.

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa, nie mogą funkcjonować tradycyjne kina, takie jak chociażby działające w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Kino „Pasja”. Ich działalność zostanie przywrócona w ostatnim etapie odmrażania gospodarki, którego termin na razie nie jest jeszcze znany.

W celu umożliwienia radomszczanom uczestniczenia w projekcjach filmów, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku podjął decyzję o uruchomieniu kina samochodowego.

- Już od jakiegoś czasu prowadzę rozmowy z firmami, które organizują kina samochodowe. Jest już zgoda na organizację w Polsce tego typu wydarzeń, dlatego chcę, żeby również w Radomsku takie kino mogło zafunkcjonować – mówi Krzysztof Zygma, dyrektor MDK w Radomsku.

Pierwszy seans w kinie samochodowym zostanie zorganizowany najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca. Film wyświetlany będzie na terenie miejskiego targowiska.

- Osoby, które chciałyby przyjechać do kina samochodowego będą musiały zgłosić się do MDK. Na razie nie wiemy jeszcze, ile samochodów będzie mogło wjechać. Po otrzymaniu zgłoszenia wręczymy kartę wjazdową oraz informację o przyznanej częstotliwości. Po wpisaniu częstotliwości do samochodowego odbiornika radiowego, będzie możliwość słuchania ścieżki dźwiękowej filmu. Obraz wyświetlany będzie na telebimie – wyjaśnia Krzysztof Zygma.

Na razie nie wiadomo, jaki film będzie wyświetlany jako pierwszy. Dyrektor MDK podkreśla, że jeśli kino samochodowe się sprawdzi, będą organizowane kolejne seanse.

Więcej o:
radomsko kino samochodowe mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE