W Radomsku będą rozmawiać o gwoździu i drucie

W Radomsku będą rozmawiać o gwoździu i drucie Fot. mat. organizatora

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 17 września o godz. 17.00 do udziału w spotkaniu historycznym pn. „Rozmowa o gwoździu i drucie” – czyli o fabryce metalurgii. Spotkanie zostanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Radomszczański zakład metalurgii swoją produkcję rozpoczął od wytwarzania gwoździ i drutu. Spotkanie moderowane przez historyka przybliży charakter pracy w ówczesnej fabryce i sprowokuje do rozmowy o tradycji rzemieślniczej, która wpłynęła na losy miasta. Dyskusja wspomnieniowa odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która swoją siedzibę ma w zabytkowym budynku z 1897 r., wybudowanym i użytkowanym przez przedwojennych właścicieli „Metalurgii”.

Spotkaniu towarzyszy wystawa „Towarzystwo Metalurgiczne”, ilustrująca pracę w fabryce gwoździa i drutu, prezentująca codzienność fabrykantów, wielkie hale produkcyjne i ówczesne możliwości technologiczne.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Ziemia obiecana”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko biblioteka radomsko mbp radomsko spotkanie rozmowa o gwoździu i drucie projekt metalurgia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE