W PSP8 w Radomsku powstała nowoczesna ekopracownia

W PSP8 w Radomsku powstała nowoczesna ekopracownia Fot. PSP8 w Radomsku

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku oddano do użytku ekopracownię, która powstała przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu Nasze Ekologiczne Pracownie (49 867 zł) oraz środków własnych szkoły (5 600 zł).

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej i koordynatorami projektu, dyrektor szkoły Anna Grzywacz. Uczniowie klasy VII przygotowali na tę okoliczność krótki montaż słowny, przenoszący zgromadzonych w świat biologii. Opiekunowie pracowni Aneta Tomczyk i Tomasz Dąbrowski przedstawili prezentację dotyczącą zadań ekologicznych, realizowanych przez szkołę.

W ramach inwestycji zakupione zostały m.in. pomoce dydaktyczne tj.: mapy, modele, przyrządy ułatwiające prowadzenie obserwacji: mikroskopy, szkła powiększające, plansze dydaktyczne, żywe rośliny, a także programy multimedialne, które nie tylko uatrakcyjniają lekcje, ale ułatwiają przyswajanie materiału i dodatkowo inspirują uczniów omawianymi tematami.

Ekopracownia - co podkreślają nauczyciele oraz uczniowie, zapewni bardzo dobre warunki do nauki i pracy, stanowiąc bazę do organizowania spotkań tematycznych związanych z edukacją środowiskową, konkursów i akcji ekologicznych.

Więcej o:
radomsko psp8 radomsko ekopracownia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE