W PSP7 w Radomsku będą uczyć o odkrywcach szczepionek

W PSP7 w Radomsku będą uczyć o odkrywcach szczepionek Fot. pixabay.com

W minioną środę ogłoszono listę dofinansowanych projektów w I edycji konkursu Dzieci Kapitana Nemo. Znalazł się wśród nich projekt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku pn. „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek”.

Program „Dzieci Kapitana Nemo” ma na celu przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata. Projekt PSP 7 zakłada poszerzenie wiedzy uczniów o polskich odkrywcach szczepionek XIX i XX w., takich jak m.in.: Hilary Koprowski, Ludwik i Hanna Hirszfeldowie, Rudolf Weigl.

W ramach realizacji projektu zaplanowano przeprowadzenie sondy wśród uczniów i mieszkańców Radomska na temat odkrywców szczepionek i epidemii w XIX i XX w., warsztaty z naukowcem, lekcje muzealne, zorganizowanie „Dnia z Odkrywcami Szczepionek”, turniej, wystawę pn. „Polscy odkrywcy szczepionek w XIX i XX wieku”, konkursy dla uczniów, grę miejską szlakiem odkrywców szczepionek, przedstawienie oraz debatę.

Wszystkie wyżej wymienione działania powinny odbyć się we wrześniu i październiku br. Kwota dofinansowania wynosi 15 tys. zł.

Więcej o:
radomsko psp7 w radomsku projekt edukacyjny odkrywcy szczepionek dzieci kapitana nemo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE