W PSP nr 4 o bioróżnorodności polskich jezior

W PSP nr 4 o bioróżnorodności polskich jezior Fot. PSP nr 4

W minioną środę (22 maja), w Międzynarodowym Dniu Różnorodności Biologicznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „Bioróżnorodność polskich jezior", w którym wzięło udział 12 uczniów z radomszczańskich szkół podstawowych: nr 1, 2, 4 i 5.

Głównym celem konkursu było dostrzeganie bioróżnorodności gatunkowej w polskich jeziorach oraz poznanie osobliwości tych jezior, ich lokalizacji i walorów turystycznych.

W komisji konkursowej zasiedli nauczyciele przyrody i biologii: Bożena Miądowicz, Jolanta Ostojska, Alina Chmielewska i Iwona Salińska. Konkurs miał formę testu wiedzy nt. polskich jezior i ich osobliwości. Uczniowie w ciągu 45 minut mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań, m.in. ile rodzajów liści ma strzałka wodna, czy obecność raków świadczy o czystości jeziora, która ryba może przetrwać w skrajnych warunkach bez wody.

Wyniki konkursu:

I miejsce - PSP nr 5: Michał Stańczyk, Emil Włudara, Mikołaj Przerada
II miejsce - PSP nr 2: Karina Troszczyńska, Nikola Borek, Paulina Chwałtowska
III miejsce - PSP nr 1: Filip Muszyński, Eryk Nowak, Antoni Zatoń
IV miejsce - PSP nr 4: Nikola Burzyńska, Antoni Pawłowski, Jakub Gdak.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Konkurs zorganizowano w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Nie przelewaj! Jak racjonalnie korzystać z wody”, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

Więcej o:
psp 4 radomsko konkurs przyrodniczy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE