W PSP nr 1 w Radomsku planowana jest klasa z rozszerzonym programem wychowania fizycznego

W PSP nr 1 w Radomsku planowana jest klasa z rozszerzonym programem wychowania fizycznego Fot. PSP nr 1 w Radomsku

14 lutego w Radomsku rozpoczynają się zapisy kandydatów do klas I oraz oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Radomsku zachęca do zapisów do nowej klasy, z rozszerzonym programem wychowania fizycznego.

W oferowanej klasie I zaplanowano 6 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, możliwość łączenia sportu z wysokim poziomem nauczania, jednozmianowy plan zajęć lekcyjnych, opiekę wykwalifikowanych specjalistów.

Klasa ma powstać we współpracy z klubem UKS „Zapaśnik” Radomsko. Program szkolenia sportowego rekomendowany jest przez Polski Związek Zapaśniczy.

- Przede wszystkim tworząc klasę o takim kierunku chodzi nam o to, by dzieci miały zapewniony jak najlepszy rozwój fizyczny. Podjęliśmy współpracę z klubem UKS „Zapaśnik” Radomsko, wynajmują u nas salę na swoje zajęcia, zauważyliśmy, że jest duże zainteresowanie tym wśród młodych ludzi. Chcemy by ta klasa była nie od początku nastawiona na konkretną dyscyplinę, tylko na początku ogólnorozwojowe zajęcia, tak by dzieci mogły zapoznać się ze sportem, a w czwartej klasie będą wybierane już konkretne dyscypliny – mówi Marek Biesiada, dyrektor PSP nr 1 w Radomsku.

Więcej o:
PSP nr 1 w Radomsku klasa sportowa PSP 1 w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE