W Przedborzu eksperymentowano z Centrum Nauki Kopernik

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Makaron, waciki i woda utleniona mogą stać się doskonałym materiałem do przeprowadzenia eksperymentów w zaciszu domowym– dowiedzieli się o tym rodzice i opiekunowie biorący udział w warsztatach „Nauka dla Ciebie w domu”. Warsztaty zostały zorganizowane w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu w sobotę, 29 października.

Warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu” są częścią wspólną projektu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów, które odbyły się w Przedborzu były ostatnimi z cyklu dziesięciu zaplanowanych w tegorocznej edycji programu. Łącznie w warsztatach wzięło udział 25 rodzin, a zajęcia poprowadziły edukatorki z Centrum Nauki Kopernik.

- To duże wydarzenie dla Przedborza, duże wydarzenie dla mnie. Jesteśmy na liście 10 miejscowości w Polsce, które nawiązały współpracę z Centrum Nauki Kopernik. Po raz pierwszy animatorzy, instruktorzy z Centrum Nauki Kopernik przyjechali do nas do Przedborza. Prowadzą warsztaty z rodzicami, by ci później mogli przekazać tę wiedzę swoim pociechom. Każda z rodzin weźmie do domu mini laboratorium spakowane do pudełka – mówił Jacek Sokalski dyrektor MDK w Przedborzu.

W trakcie warsztatów rodzice pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik pogłębiali swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznali pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzieli się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci.

- Najbardziej chodzi nam o to, by pokazać, że eksperymentowanie jest możliwe w domowych warunkach i wcale nie potrzeba mieć bardzo skomplikowanego sprzętu, by pozwolić sobie na wykonanie bardzo ciekawych i interesujących dla dziecka eksperymentów – mówiła Natalia Arciszewska z Centrum Nauki Kopernik.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
przedbórz centrum nauki kopernik nauka przedbórz mdk przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE