W Przedborzu będą przedterminowe wybory po rezygnacji z mandatu Pawła Zięby

W Przedborzu będą przedterminowe wybory po rezygnacji z mandatu Pawła Zięby Fot. Wikimedia

30 czerwca Paweł Zięba, opozycyjny radny w radzie miejskiej w Przedborzu, przekazał informację o rezygnacji ze swojego mandatu. Ponieważ w Przedborzu okręgi są jednomandatowe, konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Zgodnie z terminarzem ustalonym przez wojewodę głosowanie ma odbyć się 3 października.

Kandydaci na radnego muszą poinformować komisarza wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim o zamiarze kandydowania i utworzeniu komitetu wyborczego do 9 sierpnia. Do 19 sierpnia komitety mogą natomiast zgłaszać kandydatów na radnych. Miejska Komisja Wyborcza w Przedborzu musi do 12 września nadać komitetom numery na karcie wyborczej, do tegoż samego dnia powstać musi również lista wyborców uprawnionych do głosowania.

Kampania wyborcza zakończy się 1 października o północy - cisza wyborcza potrwa aż do zamknięcia komisji wyborczych w okręgu nr 7. Gmina Przedbórz ma mniej niż 20 tys. mieszkańców, więc radnych wybiera się tam w jednomandatowych okręgach wyborczych. Zwycięży zatem ten kandydat, który otrzyma najwięcej głosów. 

Więcej o:
przedbórz rada miejska w przedborzu radny Paweł Zięba Jawny Przedbórz wybory
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE