W połowie lipca rozpocznie się remont ul. Krakowskiej w Radomsku. To oznacza utrudnienia

W połowie lipca rozpocznie się remont ul. Krakowskiej w Radomsku. To oznacza utrudnienia Fot. Google Street View

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, w połowie lipca przystąpi do remontu ul. Krakowskiej w Radomsku (Droga Krajowa 91). Inwestycja potrwa do końca października 2022 r. Przez ten czas kierowcy muszą się przygotować na duże utrudnienia komunikacyjne.

Droga jest w bardzo złym stanie. W czasie budowy autostrady A1, wielu kierowców korzystało z ul. Krakowskiej jako objazdu. Dlatego konieczny jest generalny remont tej drogi.

- Inwestycja będzie prowadzona na dwukilometrowym odcinku od ronda przy ulicy Targowej do ulicy Owocowej – mówi portalowi Radomsko24.pl Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

W czasie remontu, odcinek od ronda do skrzyżowania z ulicą Jagiellońską zostanie całkowicie zamknięty. Na pozostałym odcinku (Jagiellońska-Owocowa) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

- W tym miejscu prace najpierw będą prowadzone na jednej, następnie na drugiej połowie jezdni. Ruch wahadłowy w godzinach pracy ekipy budowlanej będzie prowadzony ręcznie. W pozostałych godzinach będzie sterowany przez sygnalizację świetlną - wyjaśnia Maciej Zalewski.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja drogi. Następnie droga zostanie wybudowana od podstaw. Inwestycja nie obejmie remontu chodników.

Prace potrwają do końca października. Koszt inwestycji to 8 milionów złotych.

Więcej o:
radomsko ulica krakowska remont ulicy krakowskiej utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE