W piątek będą wzmożone kontrole policji. Przeprowadzi je m.in. grupa SPEED

W piątek będą wzmożone kontrole policji. Przeprowadzi je m.in. grupa SPEED Fot. KPP Radomsko

W piątek, 17 maja 2024 r., policja w województwie łódzkim będzie przeprowadzała wzmożone kontrole prędkości. Akcja będzie częścią ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z „piratami drogowymi”.

Policjanci przypominają, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest, aby kierowcy stosowali się do obowiązujących limitów. Wzmożone kontrole mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i skłonienie ich do bardziej odpowiedzialnej jazdy.

Nadmierna prędkość to nie tylko zagrożenie dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Na drogi naszego województwa wyjadą radiowozy oznakowane jaki i nieoznakowane oraz motocykle służbowe. Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, a szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość. W akcję włączą się policyjne grupy SPEED, których celem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze – wszystko po to by podróż była przede wszystkim bezpieczna.

- Niedostosowanie prędkości do warunków to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i jazdę z rozwagą, zwłaszcza w miejscach, gdzie obowiązuje szczególna ostrożność, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów i skrzyżowania - mówi Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja kontrola prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE