W październiku Różewicz Open Festiwal

W październiku Różewicz Open Festiwal

Już za niespełna miesiąc, czyli w dniach 4-9 października w Radomsku, rodzinnym mieście braci Różewiczów rozpocznie się kolejna edycja Różewicz Open Festiwal. Wydarzenie skierowane jest do miłośników twórczości braci Różewiczów: Janusza, Tadeusza i Stanisława.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie Miejskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć m.in. spektakl Białe małżeństwo Teatru Narodowego w Warszawie z Edytą Olszówką i Zbigniewem Zamachowskim, czy Kup kota w worku.

Work in progress w wykonaniu słuchaczy Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. W programie przewidziano również pokaz etiud reżyserskich i aktorskich studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Wśród propozycji znalazł się również spektakl muzyczny Bramy do ogrodu w reżyserii Anny Kękuś z udziałem Marka Bałaty, Krzysztofa Ścierańskiego i Igora Obłozy.

Podczas festiwalu nie może zabraknąć miejsca dla filmu. Organizatorzy zapraszają na obraz Stanisława Różewicza założyciela legendarnego Studia Filmowego TOR Samotność we dwoje oraz pokaz filmów Andrzeja Sapiji, który przedstawia nam Tadeusza Różewicza, jakim być może go nie znaliśmy.

Ponadto 7 października poznamy kolejnego laureata IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Przypomnijmy, że nagrodę główną stanowi druk utworów w formie tomiku poetyckiego. Do tej pory w konkursie zwyciężali: Jacek Kawecki, Piotr Mosoń, Joanna Małgorzata Przybylska, Edyta Wysocka, Agnieszka Marek, Anna Grabowska, Robert Feszak i Piotr Machul.

W trakcie festiwalu odbywać się będą debaty, spotkania i wystawy. Przewidziano również propozycje dla wielbicieli muzyki. W piątek 6 października w Radomsku wystąpi Maja Kleszcz&Kwartet Prowincjalny, natomiast dzień później zespół Dagadana z kompozycjami z płyty „List do Ciebie”, które powstały do wierszy Janusza Różewicza, najstarszego z braci.

Patronat medialny na Festiwalem objęła redakcja portalu Radomsko24.pl.

Poniżej do pobrania szczegółowy program festiwalowych wydarzeń.

Więcej o:
rof rof radomsko różewicz open festiwal różewicz radomsko mdk radomsko

Załączniki

ROF 2017

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE