W niedzielę ulicami Radomska przejdzie Procesja Jadwiżańska. Będą utrudnienia w ruchu!

W niedzielę ulicami Radomska przejdzie Procesja Jadwiżańska. Będą utrudnienia w ruchu! Fot. Wojciech Bojdo

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r., z kolegiaty św. Lamberta wyruszy procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej - patronki Radomska. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu.

Organizowana w ramach Radomszczańskich Dni Rodziny procesja przejdzie przez plac 3 Maja, następnie ulicami: dawną Mineralną, Prymasa Wyszyńskiego, Tysiąclecia, Armii Krajowej, Starowiejską, Świętej Jadwigi Królowej. Na tych ulicach w godz. 16.30 -18.30 wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu drogowym.

Program wydarzenia:
• godz. 16.45 - Procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej wyruszy z Kolegiaty św. Lamberta w kierunku parafii św. Jadwigi Królowej. Oprawa muzyczna: Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki
• Stacja I - Urząd Miasta - Święta Jadwiga, wzór sprawiedliwej władzy.
• Stacja II - Parking przed I LO - Święta Jadwiga, krzewicielka oświaty i kultury.
• Stacja III - Przychodnia Lekarska, ul. Armii Krajowej - Święta Jadwiga, opiekunka cierpiących i ubogich
• godz. 18.30 - Uroczysta msza św. w Kościele św. Jadwigi Królowej pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby - ordynariusza diecezji rzeszowskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla miasta i mieszkańców Radomska. Oprawa muzyczna: Chór Cantabile (ul. św. Jadwigi Królowej 93)

To nie jedyne utrudnienia komunikacyjne, jakie wystąpią w niedzielę w Radomsku. W godzinach dopołudniowych należy się spodziewać utrudnień związanych z Biegiem Ulicznym – Memoriałem Mariana Szymańskiego. Szczegóły W TYM MIEJSCU.

Więcej o:
radomsko procesja jadwiżańska utrudnienia komunikacyjne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE