W niedzielę głosujemy w referendum

W najbliższą niedzielę, 6 września, radomszczanie ruszą do urn, aby odpowiedzieć na trzy pytania postawione w ogólnopolskim referendum.

W najbliższą niedzielę, 6 września, radomszczanie ruszą do urn, aby odpowiedzieć na trzy pytania postawione w ogólnopolskim referendum.

Na referendalnej karcie do głosowania zobaczymy trzy pytania:

„Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?”

„Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?”

„Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”

Na pytania odpowiadamy TAK lub NIE.

Aby wyniki referendum były wiążące do urn musi pójść ponad połowa uprawnionych do głosowania. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 6.00 do 22.00.

W dniu głosowania Państwowa Komisja Wyborcza nie będzie podawała informacji o frekwencji ani też podawać szacunkowych wyników głosowania opartych na badaniu exit poll Oficjalne wyniki - jak szacuje PKW - nie będą podane wcześniej niż w poniedziałek po południu

W Radomsku będziemy głosować lokalach, do których chodzimy podczas wyborów samorządowych czy parlamentarnych. Wykaz do pobrania poniżej.

Więcej o:
wybory referendum głosowanie referendum2015
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE