W niedzielę będzie więcej policyjnych kontroli

W niedzielę będzie więcej policyjnych kontroli

Niedziela, 3 stycznia 2021 r. to ostatni dzień długiego sylwestrowo-noworocznego weekendu. Wiele osób będzie wracało z wyjazdów, dlatego też na ten dzień zaplanowano więcej policyjnych kontroli drogowych. - Nie odkładajmy podróży na ostatnią chwilę a za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci. Uważajmy też na zmienne warunki atmosferyczne. Mgła, opady śniegu i deszczu , śliska nawierzchnia nie sprzyjają bezpieczeństwu. Piesi powinni obowiązkowo poruszać się z elementami odblaskowymi a kierujący noga z gazu – apelują funkcjonariusze.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Jednocześnie podsumowują sylwestra i Nowy Rok na terenie województwa łódzkiego.

1 stycznia policjanci wyeliminowali z ruchu aż 30 nietrzeźwych kierujących, nie doszło na terenie woj. łódzkiego do żadnego wypadku. 2 stycznia funkcjonariusze interweniowali w związku z 4 wypadkami, w których ranne zostały 4 osoby, wyeliminowali z ruchu 8 nietrzeźwych kierujących. 

Tegoroczna sylwestrowa noc na pewno była pod wieloma względami inna w związku z obowiązującym stanem epidemii i nadal istniejącym zagrożeniem w tym zakresie.

Policjanci koncentrowali się przede wszystkim na niesieniu pomocy osobom potrzebującym, w tym narażonym na wychłodzenie oraz na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i eliminacji osób kierujących pod wpływem alkoholu oraz tych spożywających go w miejscach publicznych. Wcześniej podejmowaliśmy  także działania  na rzecz przestrzegania przepisów związanych z handlem  i dystrybucją materiałów pirotechnicznych.

Sylwestrowa noc 2020/2021, jak twierdzą służby dyżurne w komendach policji, przebiegała spokojnie w porównaniu z minionymi latami.

Do północy 31 grudnia 2020 roku policjanci wyeliminowali w tym dniu z ruchu 15 kierujących pod wpływem alkoholu. W tym czasie funkcjonariusze nie ujawnili wykroczeń związanych z gromadzeniem się czy przemieszczaniem, natomiast w 79 przypadkach reagowali w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nosa.

W trakcie wyjaśniania jest jedna sytuacja, do której doszło około północy w Łodzi przy ul. Nawrot. Policjanci z Oddziału Prewencji w Policji po zakończonej w tym miejscu interwencji zwrócili uwagę na wsiadających do fiata stilo kilku mężczyzn. Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący tym pojazdem cofając nie zachował należytej ostrożności i omal nie potrącił stojącego na posesji umundurowanego policjanta. Ruszył dynamicznie w kierunku bramy wyjazdowej, w której stał drugi funkcjonariusz  dający sygnały do zatrzymania niestety przyspieszając zignorował je. Policjant w porę zdążył odskoczyć a następnie wykorzystał broń służbową oddając strzał ostrzegawczy i kolejny w kierunku uciekającego pojazdu. Fiat  na zakręcie przy ul. Wodnej uderzył w zaparkowany tam inny pojazd. Ze stilo wybiegło kilka osób. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali jedną  z nich. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy, ale wstępne badanie wykazało w jego organizmie środki odurzające. Materiały zostały przekazane do prokuratury. Trwa ustalanie pozostałych uczestników zajścia.

(info: KWP w Łodzi)

Więcej o:
policja województwo łódzkie sylwester podsumowanie kontrole policja kontrole
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE