W „Mechaniku” w Radomsku odbyły się warsztaty z bezpiecznej jazdy. Młodzież szkoliła się na specjalnych symulatorach

Uczniowie „Mechanika” wzięli udział w warsztatach z bezpiecznej jazdy. Ćwiczyli swoje umiejętności na specjalnych symulatorach.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym kierowcą samochodu bądź motocykla. Warto doszkalać swoje umiejętności, aby właśnie przyniosło to wymierny skutek na drodze i powodowało mniej wypadów. Zdrowie i życie mamy jedno.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku odbyły się właśnie takie szkolenia dla uczniów, ale i dorosłych. Wykorzystano to tego nowoczesny sprzęt w postaci symulatorów auta i motoroweru, a wszystko w ramach realizacji pewnego programu.

– Jesteśmy w trakcie realizacji programu „Nauka dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. To są pierwsze w Polsce symulatory taktyki bezpiecznej jazdy. Symulatory mają wgrane 40 różnych przypadków losowych na drodze, na podstawie autentycznych raportów policyjnych, gdzie zginęli ludzie. Budujemy świadomość u młodych, przyszłych lub obecnych kierowców, jak rozpoznawać zagrożenia drogowe – mówi Krzysztof Gos, Fundacja EFIC Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Ten program, to bardzo cenne rozszerzenie kursu prawa jazdy, ponieważ podstawowym kurs na prawo jazdy nie uczy rozpoznawania zagrożeń na drodze, a taka wiedza może okazać się bezcenna, a nawet uratować komuś życie.

Symulatory pozwalają przećwiczyć zachowania w różnych warunkach pogodowych, ale i drogowych. Uczą zachowania wobec pieszych, ale i rowerzystów, czy kierowców, którzy nie stosują się do znaków drogowych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko Mechanik ZSP1 szkolenie jazda samochodem
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE