W Mechaniku trwa wymiana międzynarodowa

W Mechaniku trwa wymiana międzynarodowa Fot. ZSP nr 1

W Mechaniku (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku) rozpoczęła się wymiana międzynarodowa w ramach programu Erasmus+. Projekt, w którym uczestniczą uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji odbywa się pod hasłem "Mobile applications to ease learning for students".

W poniedziałek (19 lutego) w siedzibie Mechanika odbyło się uroczyste powitanie, podczas którego polscy, greccy, rumuńscy oraz tureccy uczestniczy przedstawili się, opowiedzieli o państwach, z których pochodzą oraz szkołach, w których się uczą. Kolorowe prezentacje na pewno przybliżyły odległe kraje i kultury. W dalszej części odbywała się integracja - dzięki licznym zabawom udało się przełamać lody oraz poznać się wzajemnie.

W południe uczestnicy odwiedzili siedzibę starostwa. Z władzami powiatu rozmawiali o zadaniach samorządu, różnicach kulturowych oraz możliwościach współpracy.

Wieczorem, ponownie w siedzibie Mechanika, odbyła się impreza o charakterze kulturowym. Polscy uczniowie pokazywali zagranicznym gościom jak lepić pierogi, odbył się także pokaz tradycyjnego tańca - krakowiaka. Można było spróbować podsuszanej kiełbasy z chrzanem, ogórków kiszonych, chleba ze smalcem oraz wielu innych polskich smakołyków.

Projekt w Polsce odbywał się będzie do piątku. Uczestniczy w nim 12 uczniów oraz dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 7 osób z Grecji (5 uczniów, 2 nauczycieli), 6 osób z Rumunii (4 uczniów, 2 nauczycieli) oraz 5 osób z Turcji (3 uczniów, 2 nauczycieli). Uczestnicy porozumiewają się po angielsku. Uczniowie z zagranicy są zakwaterowani w domach uczniów z ZSP nr 1.

info: Paweł Dudek, ZSP nr 1

Więcej o:
ZSP nr 1 mechanik mechanik radomsko projekt mechanik erasmus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE